„Muzykoterapia z rozwojem słuchu fonemowego”- projekt wakacyjny w Bajkowej Krainie

przez w Bez kategorii Możliwość komentowania „Muzykoterapia z rozwojem słuchu fonemowego”- projekt wakacyjny w Bajkowej Krainie została wyłączona

W lipcu 2023 grupa nieformalna FENOMEN pod patronatem Fundacja Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Mayera rozpoczęła projekt „Muzykoterapia z rozwojem słuchu fonemowego”

Działania jakie realizowali były skierowane do dzieci, które poprzez nieprawidłowe wcześniejsze wzorce, liczne zaniedbania zdrowotne i edukacyjne prezentują deficyty rozwojowe w sferze emocjonalno-społecznej. Objawia się to licznymi deficytami funkcji poznawczych, często opóźnionym rozwojem mowy, dyslaliami, zaburzeniami słuchu fonematycznego, zaburzeniami przetwarzania słuchowego, zaburzoną motoryką małą i dużą, nieprawidłową koncentracją uwagi co przyczynia się do ogromnych trudności szkolnych oraz braku poczucia własnej wartości. Druga grupa dzieci nie pochodzi z rodzin dysfunkcyjnych, jednak istotnym jest, by jak najlepiej wspierać rozwój poznawczy u dzieci poprzez kształtowanie słuchu fonematycznego, trening koncentracji uwagi, rozładowanie napięć psychofizycznych, ćwiczenia uważności słuchowej, by zapewnić dzieciom jak najlepszy start w etapie szkolnym, co przyczyni się do pozytywnych nastawień poznawczych, wzmocnieniem poczucia własnej skuteczności.

Warsztaty poprowadził Karol Dziedzic muzyk, wokalista, trener wokalny i certyfikowany Pedagogo Wokalny Natural Voice Perfection.

Realizacja projektu przyniosła odbiorcom projektu wyrównanie szans rozwojowych i edukacyjnych (kształtowanie słuchu fonematycznego w tym analizę i syntezę słuchową- co odpowiada za prawidłowy proces czytania i pisania oraz stymuluje prawidłową wymowę)

W ramach projektu grupa nieformalna „Fenomen” przeprowadziła 40 godzin warsztatów, z tego 20 godzin w:

Bajkowa Kraina – Przedszkole integracyjne ul. Maksymiliana Rutkowskiego 7 i Bohaterów Września 3a

Dzieci nabyły umiejetność dzielenia wyrazów na sylaby, łączyć wyrazy w sylaby, dzielić wyrazy na głoski, łączyć głoski w wyrazy. Poprawiła się również koncentracja dzieci podczas zajęć. Nastąpiła poprawa wrażliwości słuchowej, rozładowanie napięć psychofizycznych.

A co ważne zwiększyliśmy szanse dzieci na odbudowanie wiary we własne siły i możliwości.

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, Komitet do spraw Pożytku Publicznego oraz ze środków Powiatu Oświęcimskiego, Miasto Kraków, Gmina Kęty, Gmina Chrzanów, Starostwo Powiatowe w Myślenicach – Powiat Myślenicki, Powiat Wielicki i Alexander Mann Solutions. Partner: Województwo Małopolskie

Komentowanie jest wyłączone.