Bajkowa Kraina rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2006 roku w Krakowie.
Pierwsza placówka mieściła się w dzielnicy Skotniki. W sierpniu 2008 roku, podążając za potrzebami dzieci i rodziców, postanowiliśmy zmienić lokalizację na spokojne i przyjazne Kliny.

W 2013 roku uruchomiliśmy drugą placówkę na os. Bohaterów Września, która od 1 stycznia 2016 roku stała się przedszkolem integracyjnym o nazwie Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Bajkowa Kraina. Przedszkole znajduje się na parterze budynku, mieszczącego się na os. Bohaterów Września 3/3A. Składają się na nie dwie duże, słoneczne i kolorowe sale dydaktyczne, każda z własną łazienką i wyjściem ewakuacyjnym. Sale wyposażone są w bezpieczne dla dzieci meble, kąciki tematyczne, pomoce dydaktyczne oraz zabawki pobudzające wyobraźnię. W przedszkolu znajduje się dodatkowa sala, w której prowadzone są zajęcia indywidualne ze specjalistami.

To co nas z pewnością wyróżnia to stała kadra, przyjazna atmosfera i zindywidualizowane podejście do każdego dziecka. Wśród naszych wychowanków są również dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, które znalazły w naszym przedszkolu zrozumienie i akceptację. Nasi nauczyciele są przygotowani do pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera i afazją. Ściśle współpracujemy z Centrum Terapii Dziecięcej Integro, Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną na ul.Półkole, Fundacją wspierania osób zaburzeniami rozwoju Od początku.