01.09 Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego- zabawy integracyjne na przywitanie dzieci;
04.09 – Warsztaty lepienia z gliny;
-„Muzykoterapia z rozwojem słuchu fonemowego” godz.13.30-14.30;
1. Powitanie
2. Wprowadzenie do tematu
• Rozmowa z dziećmi na temat głosek
• Ćwiczenia słuchowo — językowe na podstawie piosenki, uważne słuchanie piosenki, odpowiadanie na pytania dotyczące jej treści, wzbogacenie słownictwa.
• Zabawy ruchowe rozwijające dużą i małą motorykę.
• Ćwiczenia słuchu fonemowego — synteza i analiza (słuchanie, a następnie łączenie w całość różnych cząstek wyrazów: sylab, logotomów, form pośrednich oraz głosek: dzielenie wyrazów na sylaby i głoski).
• Ćwiczenia rytmiczne z piosenką (podkreślenie ruchem rytmu piosenki, wykonywanie sekwencji ruchowych w rytmie piosenki przy wykorzystaniu instrumentów etnicznych, mis terapeutycznych i gongu)
• Sesja relaksacyjna przy użyciu instrumentów etnicznych – mis dźwiękowych.
W wyniku projektu dzieci rozwiną umiejętności w zakresie analizy i syntezy wyrazowej, będą dłużej potrafiły koncentrować uwagę, obniży się poziom napięcia psychofizycznego, poprawi się ich wrażliwość słuchowa, co przyczyni się do wyrównywania deficytów edukacyjnych oraz da im dobry start do rozpoczęcia nauki czytania i pisania. Dodatkowo wzmocni się u nich poczucie własnej skuteczności, poprzez nabycie nowych umiejętności, co zaowocuje poprawą wiary we własne siły i możliwości. Istotnym elementem będzie poprawa motoryki dużej i małej oraz nauka współdziałania z innymi. Wszystkie wyżej wymienione elementy są niezbędne do osiągnięcia powodzenia szkolnego na każdym etapie edukacyjnym, co z kolei zaowocuje przy budowaniu poczucia własnej wartości. Dlatego rezultaty projektu będą miały charakter długoterminowy.
Ponadto po warsztatach dzieci będą wiedziały:
– w jaki sposób rozróżnić od siebie głoski
– w jaki sposób tworzyć głoski
– dzielić głoski na dźwięczne, bezdźwięczne, nosowe, ustne, twarde, miękkie
– jaka jest różnica między samogłoską a spółgłoską
Po zajęciach dzieci będą potrafiły:
– wypowiadać głoski: dźwięczne, bezdźwięczne, nosowe, ustne, twarde, miękkie.
– prawidłowo akcentować słowo
– współdziałać w grupie.
05.09 Warsztaty LEGO – budowanie z 60 tys. klocków, godz. 13.00
Warsztaty dla dzieci w przedszkolu z dojazdem to świetna okazja, aby zapewnić najmłodszym wiele radości, a jednocześnie rozwijać ich zdolności manualne i kreatywność. Dostosowane do możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci, zajęcia z klockami LEGO® przynoszą wiele korzyści rozwojowych, takich jak umiejętność koncentracji, myślenie przestrzenne, czy zdolność do pracy w grupie.
Dzieci uwielbiają klocki LEGO®, ponieważ pozwalają im na tworzenie własnych, fantastycznych światów, które są tylko w ich wyobraźni. Przywozimy ze sobą ponad 60 tysięcy klocków LEGO®, aby dzieci miały nieograniczone możliwości kreatywnej zabawy i tworzenia nowych projektów. Zajęcia są prowadzone w sposób atrakcyjny i dynamiczny, z wykorzystaniem różnych technik i materiałów, co sprawia, że dzieci uczą się w sposób przyjemny i efektywny.
Dla nas najważniejsze jest zadowolenie i rozwój dzieci, dlatego też dbamy o to, aby zajęcia były prowadzone w sposób profesjonalny i bezpieczny. Zatrudniamy doświadczonych instruktorów, którzy w sposób przystępny i ciekawy przekazują wiedzę i inspirują dzieci do twórczego myślenia.
Uczestnictwo w warsztatach z klockami LEGO® przynosi wiele korzyści dla dzieci. Oprócz rozwijania kreatywności i umiejętności manualnych, pomagają one w budowaniu umiejętności społecznych, naukowych i matematycznych, poprawiają zdolności analityczne, wzmacniają pewność siebie i pomagają w integracji sensorycznej. Klockowe warsztaty dla dzieci to świetna zabawa!
13.09 Dogoterapia godz. 14-14.30 (dzieci zapisane);
15.09 Dzień Kropki- warsztaty plastyczne (zabawy i gry z kropką);
20.09 Zajęcia pokazowe z Przedszkoliady- dodatkowe zajęcia sportowe dla przedszkolaków;
21.09 Wyście do biblioteki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki- zajęcia cykliczne dla grupy starszaków, godz. 10;
22.09 Dzień Jesieni- spacer po parku oraz zrobienie ścieżki sensorycznej ze znalezionych darów jesieni;
25.09 Wycieczka do Kina Kijów na spektakl muzyczno- edukacyjny Teatru Muzycznego Syrenka pt. „ Piękna i Bestia”, godz. 10.40 (tam);
Porywająca, przepiękna opowieść muzyczna o historii Pięknej (Belli), pewnej Bestii, zamku i prawdziwej miłości! Nasi wspaniali bohaterowie- Chochlik Śmieszek, Budzik oraz Świecznik, którzy towarzyszą głównym postaciom przeniosą nas do innej, bajkowej rzeczywistości. Co tak naprawdę się wydarzy? Przekonajcie się sami! Przepiękna oprawa muzyczna, taniec, śpiew, scenografia oraz kostiumy utrzymane w diney’owskiej konwencji sprawią, że dzieci zaangażują się we wspólną podróż.
Spektakl uczy młodych widzów, że zawsze warto wierzyć w swoje marzenia oraz wytrwale, małymi krokami je realizować. Zwraca również uwagę na to, aby nie oceniać nikogo po wyglądzie, bo ten często bywa mylący. Nie bogactwo jest najważniejsze, lecz to, co każdy z nas ma w sercu.
28.09 Dzień Jabłka- Dzień Kulinarny (zrobimy z dziećmi pyszne racuchy z jabłkami);
W ostatnim tygodniu września odbędą się konsultacje z pedagogiem z poradni, Panią Jolantą Bień.
We wrześniu urodziny świętuje: Aaradhya