• 1 3 marca – kolejne warsztaty dramowe, będziemy zajmować się „zazdrością”,
• 15 marca – spotkanie z Podróżnikami, Warsztaty w kratkę czyli o Szkocji.
• 15 marca – obserwacja dzieci w grupie przez psychologa, Ninę Zawidniak, godz. 12-13,
• 20 marca – Międzynarodowy Dzień Szczęścia – Święto upamiętnia rezolucję ONZ, według której „dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka”. Tego dnia nasze aktywności będą krążyły wokół szczęścia,
• 21 marca – pierwszy dzień wiosny, spacer przedszkolaków z marzanną,
• 23 marca – wycieczka najstarszej grupy do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach na zajęcia edukacyjne Gwiezdna Przygoda:
Podczas pierwszej części spotkania uczestnik bierze udział w prelekcji połączonej z zabawą, która pozwala mu dowiedzieć się w prosty sposób, dlaczego mamy dzień i noc oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca itp. Ochotnicy sami biorą udział w symulacji zaćmień Słońca i Księżyca oraz bawią się w „odmierzanie” odległości do Słońca. Każda prelekcja wzbogacona jest filmami i symulacjami komputerowymi, które wielokrotnie pokazują ciekawe sytuacje w otaczającym nas Wszechświecie. Kolejnym punktem programu jest wizyta w Planetarium, gdzie z „Tanią i Skrzatami” odbywają podróż po nocnym niebie. Oglądają w tym czasie zdjęcia „gwiezdnych kwiatów” – mgławic, galaktyk oraz powierzchni Księżyca i planet: Jowisza, Saturna i Marsa, a przede wszystkim mogą dostrzec rozgwieżdżone niebo z ponad 4000 gwiazd. W seansie wykorzystana jest muzyka relaksacyjna co dodatkowo uatrakcyjnia ten ok. 30 minutowy pobyt w Planetarium. Ważnym punktem „Gwiezdnej przygody w MOA” są obserwacje Słońca. Są jednak one uwarunkowane pogodą. Podczas takich pokazów uczestnicy prowadzą obserwacje astronomiczne za pomocą teleskopu. Dowiadują się jak w bezpieczny sposób posługiwać się teleskopami, lornetkami, lunetami oraz poznają pracę astronoma. Podsumowaniem całego prawie trzygodzinnego pobytu w MOA są zajęcia warsztatowe. Każde dziecko może wykonać samodzielnie m.in. rakietę lub kometę oraz planety Układu Słonecznego stosując szereg technik plastycznych (malowanie, rysowanie, modelowanie, klejenie, wycinanie).
• 28 marca – konsultacje psychologiczne dla rodziców, godz. 16-17, zapisy w przedszkolu,
• 31 marca – finał międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego w ramach Światowego Dnia Poezji, który jest obchodzony 21 marca, uczestnikom życzymy powodzenia,
• 31 marca – tego dnia również oddajemy prace na konkurs plastyczny „Nadwiślański Krajobraz”.
W tym roku obchodzony jest Rok Rzeki Wisły. Chcąc przyłączyć się do tych obchodów, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie wraz z Filią w Miechowie i Filią w Proszowicach organizuje dla dzieci w wieku przedszkolnym Międzyfilialny Konkurs Plastyczny „Nadwiślański Krajobraz”.
Tematyka prac dotyczy wykonania dowolnej ilustracji przedstawiającej krajobraz nadwiślański, miasta leżącego nad Wisłą, ilustracji ukazującej faunę i florę Wisły itp.