Inicjatywy nauczycieli z Bajkowej Krainy

przez w Bez kategorii Możliwość komentowania Inicjatywy nauczycieli z Bajkowej Krainy została wyłączona

W sierpniu Pani Iwona Szymankiewicz uczestniczyła w szkoleniu dla dyrektorów w ramach projektu „Profesjonalny system wspomagania szkół z województwa małopolskiego” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Poprzez udział w szkoleniu, nasze przedszkole zostało włączone do projektu unijnego, celem którego jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności nauczycieli i dzieci z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych. Dla dyrektora placówki został przydzielony doradca, który monitoruje realizację projektu, został również opracowany Plan wspomagania nauczycieli, zgodnie z którym będą oni uczestniczyli w różnego rodzaju projektach, akcjach, szkoleniach czy warsztatach. Wszystkie te działania posłużą podnoszeniu jakości pracy w naszym przedszkolu.

W październiku Pani Anna Wójcik, wychowawca grupy młodszej, uczestniczyła w seminarium szkoleniowo- kontaktowym w Nowym Sączu „Aktywna tablica z eTwinning, organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Celem jest podjęcie współpracy krajowej w ramach programu eTwinning, służące rozwijaniu kompetencji kluczowych wśród dzieci. W ramach programu e Twinning Pani Anna będzie realizowała w grupie młodszej projekt „Mali Ekolodzy” (czas trwania projektu: listopadad 2019rok-styczeń 2020r.)
Od stycznia 2020 roku grupa starszaków pod kierunkiem Pani Moniki Nowak będzie uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Centrum Rozwoju Lokalnego „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.
Pani Monika Nowak podjęła także współpracę z Biblioteką Publiczną Filia Nr 48 na os. Bohaterów Września 26 w Krakowie. Dzieci z grupy starszej uczestniczą w warsztatach w bibliotece w ramach: Dyskusyjnego Klubu Książki (1raz w miesiącu od września 2019) oraz w Porankach z Książką (1raz w miesiącu od stycznia 2020).

Komentowanie jest wyłączone.