Dzień Czekolady, kwiecień 2019

przez w Bez kategorii Możliwość komentowania Dzień Czekolady, kwiecień 2019 została wyłączona

Słodka, o bogatym aromacie prawdziwej wanilii, rozpływająca się w ustach, dodająca energii i humoru… Tak, mowa o czekoladzie, tak lubianej przez dzieci na całym świecie. Jaki magnes tkwi w tej ciemnej tabliczce?

Tajemnica jest banalnie prosta i czysto psychologiczna: czekolada jest smaczna, więc jedząc ją, czujemy się lepiej. A skoro czujemy się lepiej, to nasz mózg zapamiętuje przyczynę tego przyjemnego stanu i zaczyna go kojarzyć właśnie z czekoladą. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Czy to dobrze, że dzieci lubią czekoladę? I czy rodzą się z tym uwielbieniem? Hm, przede wszystkim sami je uczymy, że czekolada jest nagrodą za dobre zachowanie, sprawdza się na otarcie łez i jako mały upominek podczas odwiedzin. I skoro towarzyszy dzieciom niemal na każdym kroku, a przy tym jest słodka i pyszna, to…. szybko można się w niej rozsmakować. Jesteśmy zdania, że zachowując zdrowy balans, czekolada nie musi być wcale traktowana jako zło konieczne, a już podana z owocami, może być nawet zdrową przekąską:)
Nasze czekoladowe fondu było doskonałe pod każdym względem.

Komentowanie jest wyłączone.