Harmonogram kwiecień 2017

przez w Bez kategorii Możliwość komentowania Harmonogram kwiecień 2017 została wyłączona

3 kwietnia – wycieczka starszaków do Zalipia, Malowanej Wsi.

4 kwietnia – Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 77, zajęcia pt. „Mali odkrywcy – podróż pociągiem” od godz. 10 do 11:30, wizyta starszaków w szkole.

6 kwietnia – kolejne spotkanie z podróżnikami z Poznajemy Świat, Wielkanoc Międzynarodowa.

7 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Zdrowia.

10 kwietnia – kolejne warsztaty dramowe, będziemy zajmować się złością.

12 kwietnia – warsztaty wielkanocne – koszyczki świąteczne wykonywane pod okiem plastyka.

14 kwietnia – Wielki Piątek, przedszkole pracuje do godziny 15.

17 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny, przedszkole nie pracuje.

19 kwietnia – obserwacja dzieci w grupie przez psychologa, Ninę Zawidniak.

19 kwietnia – pierwszy etap konkursu organizowanego przez Akademię Żakowską – Smoczuś Krakowski, Przyjaciele SMOCZUSIA – zajęcia w placówce przedszkolnej obejmujące mini formę teatralną oraz warsztaty tematyczne.
SMOCZUŚ KRAKOWSKI to konkurs dla dzieci w wieku 4-6 lat – istotą jest poznanie krakowskich legend i elementów regionalnych Krakowa oraz umiejętność wyodrębnienia wydarzeń i bohaterów z wybranej legendy. Przez 5 lat w konkursie uczestniczyło ponad 1000 dzieci z grup przedszkolnych i klas „0” z placówek oświatowych z Krakowa i okolic. Na konkurs nadesłano ok. 500 prac wykonanych przez zespoły 3-5 osobowe. Pokonkursowe wystawy organizowane są w II połowie czerwca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie – Oddział dla Dzieci. Dwa lata temu laureatami konkursu zostali dwaj nasi wychowankowie.
Drugi etap SMOCZUS i KRAKOWIACZEK JEDEN, KRAKOWIANKA JEDNA… – zajęcia edukacyjne podczas wycieczki po Krakowie obejmującej doświadczenia poszukujące na trasie od ul Szewskiej do Rynku Głównego, a następnie dotarcie do Małego Rynku. Wycieczka prowadzona jest metodą doświadczenia poszukującego w oparciu o karty pracy zawierające rysunki, zagadki i zadania dotyczące krakowskich legend, a także edukacji regionalnej, przyrodniczej, matematycznej i artystycznej – odbędzie się w maju.
Ostatnim etapem będzie przygotowanie przez grupę kilku (3-5) prac pt. „JAK OPOWIEDZIEĆ LEGENDĘ? – historyjka obrazkowa” przedstawiających w kilku obrazkach (połączonych w dowolny sposób) jedną poznaną przez dzieci opowieść lub legendę o Krakowie. Finał ok. 20 czerwca.

20 kwietnia – 3. Urodziny świętuje Jagódka.

21 kwietnia – Dzień Ziemi – przedszkolaki sprzątają świat.

23 kwietnia – 29 maja – „zielone przedszkole” – rodzinny pobyt nad morzem w Sianożętach, w tych dniach przedszkole do godz. 15. W tygodniu „zielonego przedszkola” nie odbędą się zajęcia na basenie.

Komentowanie jest wyłączone.